• Abdurrahman Tutar kimdir?

  1995

  Abdurrahman TUTAR, 1995 yılında Erzincan'da dünyaya geldi. Özel kurum ve tiyatro eğitim kamplarından eğitim alırken Adnan Menderes Üniversitesi'nde Yaratıcı Drama Eğitimini tamamladı. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nden 2015 Yılında mezun oldu.

  Mesleki yaşamına 2009 yılında amatör olarak başladı. 2013 yılında üniversite topluluğu olarak kendi tiyatro ve sanat topluluğunu kurdu. 2014 Yılında tiyatrosunun ismini Morris Tiyatro Sanat Topluluğu olarak belirleyip çalışmalarına özel olarak devam etmeye başlamıştır.

  2017 Yılına kadar yetişkin ekipleri ile çalışıp Çanakkale'nin başta Çan ilçesi olmak üzere bir çok ilçesinde çalışmalar, sosyal sorumluluk projeleri ve gösteriler yapmıştır. 2017 Yılında Moyyis Tiyatro isminde çocuk grupları kurmaya başlamıştır. Yaptığı çalışmalar ve her yıl diğer ilçelerde kurduğu yetişkin ve çocuk ekipleriyle Çanakkale ve bölgesinin en aktif topluluğu haline gelmiştir.

  Çan Belediyesi, Çan Halk Eğitim Merkezî, Çanakkale Gençlik Merkezî, Yenice Halk Eğitim Merkezî ve Milli eğitime bağlı bir çok okulda, ekipler kurarak şenlikler, gösteriler ve projeler hazırladı.

 • Klavye Delikanlıları

  2017

  2017 Yılında Show TV de "Klavye Delikanlıları" isimli dizide Ufuk isimli karakteri canlandırdı.

 • Ahlat Ağacı

  2018

  2018 Yılında Cannes Film Festivali filmi olan "Ahlat Ağacı" filminde Seydi karakterine can vermiştir.

 • Tiyatro

  Rol Aldığı ve yönettiği tiyatro oyunları; Asosyal Medya, Hikayenin Sonu, Ehliyet Senin Neyine Dön Şinasi Köyüne, Bacımın Gelinliği, Doğum Günü Partisi, Sevgili Doktor, Aileler Yarışıyor, Komedi Dükkanı ve daha bir çok oyunla turne programları düzenleyerek adından sıkça söz ettirdi. 2014 Yılında Hikayenin Sonu isimli kendi yazdığı oyunu ile ilk İzmir Turnesini de gerçekleştirmiştir.

  2018 Yılında Çanakkale Gençlik Merkezî Tiyatro Yarışmasında ekibi ile yazıp yönettiği oyunla 3.lük ödülü almıştır.

  Oyunculuk kariyerine tiyatro ağırlıklı devam etmiştir. Çan Belediyesi Ramazan Şenlikleri, Çan Belediyesi Sokak Şenlikleri, Çan Belediyesi Güreş Şenlikleri, Ayvacık Belediyesi Kurtuluş Şenlikleri, Çan Halk Eğitim Merkezî Tanıtım Şenliği, Yenice Halk Eğitim Merkezî Tanıtım Şenliği, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Çan MYO Bahar Şenliği gibi şenlikler başta olmak üzere 2018-2020 yılları arasında bir çok şenliği organize etti ve yer aldı. 2019 Yılında Ege Bölgesi'nin Ege Bölgesi'nin Birliği olan Ege Tiyatrolar Birliğinin bir parçası olarak ekibi kabul gördü.

  2013 yılından beri her yıl geleneksel tanışma toplantıları yaparak eğitimlere başladı ve 2020 yılında son toplantısını yaptı. 2020 Yılında İstanbul'a geldi ve oyunculuk kariyeri için yeni adımlara başladı. Bu süre zarfında tiyatroların kapatılması ile birlikte sosyal medya da aktif çalışmalar yapmış, İzmir depremi için yürüyüşler düzenleyip bağış toplamıştır. Dünyada bir ilk olan ve Tiyatro Ofisinin düzenlediği Evde Tiyatro Festivalinin katılımcısı olmuştur. Sırasıyla Regoman İle Evdekiler, Ekranda Genç Var, CCT ile Tiyatro Kokan Sohbetler programların sosyal medya da konuğu olmuştur.

  Manisa, İzmir, Mersin, İstanbul gibi bir çok eğitim kampında ekibinden söz ettirdi ve kısa film ve videolarla da çeşitli çalışmalar yaptı.

 • Ödüller

  2010 Yılında İzmir Ödemiş'te Emniyet Müdürlüğü Tarafından Oyunculuğuna Teşekkür Ödülü almıştır.

  2014 Yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nde Bahar Şenliğinde Teşekkür ve Katılım ödülünü ekibi ile birlikte almıştır.

  2016 Yılında Harran Üniversitesin'de Yaratıcı Drama Plaketi Almıştır.

  2018 Yılında Çanakkale Gençlik Merkezî Tiyatrosu Yarışması 3.Lük ödülü ve teşekkür ödülü almıştır.

  2018 Yılında Çanakkale Gençlik Merkezî En İyi Şiir Seslendiren 2.lik ödülü almıştır.

  2018 Yılında Moyyis Ekibi ile düzenlemiş olduğu 45 dakikalık gösteriyle Yenice Milli Eğitim, Atatürk İÖO'ndan Teşekkür Belgesi ve Yönetmen Ödülü almıştır.

  2021 Yılında 10. Ege Tiyatrolar Birliği Buluşmasında plaket almıştır.